Uzaylılara not: Türkiye kazık ülkedir, gelmeyin

Uzaylılar Ufo var mı
9 ay evvel tarafından yazıldı.
           

Son günlerde UFO ve Uzaylılar konulu haberler daha çok gözüne çarpar oldu. Algıda görecelik mi algı oluşturma çalışması mı? Bu makalede uzaylılar ve UFO yani “Tanımlanamayan Cisimler” konu alıyorum.

Son günlerde bu konuda fazlaca haberler çıkıyor. Eğer bir konu çok dillendiriliyorsa bilin ki ya sakladıkları bir şeyi alıştıra-alıştıra söylüyorlar yâda farklı bir şeyleri bize alıştıracaklar.

Haberlerde Amerika’nın UFO’ların varlığını kabul ettiğini ama bu belirlenemeyen cisimlerin dünya dışı yaşam formununun varlığına kanıt sayılamayacağı yazılıyor. Bir diğer haber de eski bir CIA istihbarat ajanının uzaylıların var olduğunu ve Amerika’nın elinde belge ve hatta uzaylı aracının olduğu yazılı.

Ha bir de Amerika’nın söz konusu dünya dışı materiyaller ile üretilen araçları toplandığını bu araçlarla kendilerine yeni bir tür silah üretmeye çalıştığı yazılıyor.

Komşumuz olmadan inanmayız!

Öncelikle UFO yâda uzaylılar var mı? Ve buna inanıyor muyuz? Bu soru biraz “Dünya yuvarlak mı düz mü” sorusuna benziyor. Nasıl ki atmosfere çıkıp dünyaya bakmadan dünyanın şekli konusunda ikna olmayacak çok kişi vardır, uzaylı biri kalkıp 2+1 bir ev kiralayıp bize komşu olmayana kadar pek çoğumuz da uzaylı konusuna inanmaz, ikna olmayız.

Roswell olayı

Uzaylı konusu sanırım ilk belge niteliğinde fotoğraflar 1947 de Roswell kasabasından kayda alınmış. Bir UFO aracı kazası sonucu Amerika da yer alan Roswell kasabasına düşer, kasaba sakinleri bu yabancı aracı ve canlıları silsile yolu ile Pentagona kadar bildirir ve Pentagon o dönem sıkça haberlere konu olan olayı iddia o ki, kapatır ve bu konu bir şehir efsanesi olarak kalır. Tabi geride birçok resim olmasına rağmen, Amerika’nın Ay’a gitmediğini savunan dünyaya bu resimlerin gerçek olduğuna kim inandırabilir?

Albert Einstein uzaylı cesedi inceliyor

Uzaylı haberleri genelde görülme ve kazalar üzerine olmuştur. Birçok uzaylı, UFO kazaları olduğu yazılır çizilir, hatta okurken bir ara uzaylılarda da liyakatsiz sürücüler işe alınıyor demek içimden geçti. Yüzlerce kaza olduğu iddia ediliyor her seferinde askeriye el koyuyor sonra Amerika’dan yetkili geliyor ve konu kapanıyor.

NINTCHDBPICT000000933013

1947’de New Mexico’daki Roswell’e bir UFO’nun düştüğü enkaz

Yıllar evvel okuyup unutamadığım bir haber ise şunu yazıyordu. Koskoca fizikçi Albert Einstein yukarı da anlattığım Roswell UFO kasasından sonra ABD hükümetinin ele geçirdiği 5 uzaylı cesedini incelediğidir.

Albert Einstein’ın eski asistanı Dr. Shirley Wright, bir gazetede verdiği demeçte Einstein’ın uzaylılara ait aracın itiş sistemi üzerinde çalışmış. Hatta bununla yetinmeyip kazada hayatını kaybeden beş uzaylının cesedi üzerine inceleme yaptığı, söz konusu araç ve olay ile ilgili bir rapor yazdığını iddia ediyor. Tabi koskoca Einstein’ın gördüklerine hiç şaşırmadığı bir gün zaten uzaylıları beklediği de haberde not edilmişti.

Barack Obama: UFO kayıtları var

Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Barack Obama bir soru üzerine  “Gerçek şu ki, gökyüzünde tam olarak ne olduklarını bilmediğimiz nesnelerin görüntüleri ve kayıtları var. Nasıl hareket ettiklerini yörüngelerini bilmiyoruz. Kolayca açıklanabilecek bir kalıpları yok. Bence insanlar bunun ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Ama bunun hakkında bugün size rapor edeceğim hiçbir şey yok” diyor.

Yukarıda anlattıklarım aslında hepsi Amerika da oluyor. Tek taraflı veriler olarak da görebilirsiniz. Peki, ABD tek mi uzaylı görülüyor? Rusya nerede Almanya nerede daha önemlisi geçmişten bu yana kayıt tutan Çin nerede. Çin kayıtları ne diyor?

Uzaylılar var mı? NASA’dan UFO’larla ilgili açıklama

ÇİN yazılı tarihinde UFO yeri var mı?

Çinliler yaklaşık 5 bin yıl evvel yazılı tarih tutmaya başlamışlar. Her ne kadar hanedanlar değişse de bu kültür her zaman korunmuştur. Gel gelelim ki Çin halkı genelde siyasi, Kültürel ve dönemin önemli olaylarını kayıt altına almışlardır. Çin tarihine bakınca UFO yâda uzaylılar ile ilgili bir kayıt bulunmuyor. Bu önemli bir durum. Eğer uzaylı var ise 5 bin yıldır kayıtlar alınıyor ve bu kayıtlarda neden uzaylılar ile ilgili önemli bir olay yaşanmamış ve bu olay kayıt altına alınmamış. Çin topraklarına gönderilen UFO araçlarının sürücüleri mi iyi eğitimli yâda bizim teknolojimizin gelişmesi ile mi UFO kazaları yada UFO görmelerimiz çoğaldı. Eğer 5bin yıllık kayıtlarda UFO diye bir şey yok ise ben uzaylılar konusunda zaten kararımı vermiş olurum. Eğer kayıtlarla belgelenmemiş ise istediği kadar Amerika bugün Uzaylı var desin ben bu olaya inanamam.

Mısır da ki uzaylı resimleri

Mısır kayıtlarında kimi görseller uzaylılar ile ilişkilendiriliyor, bu da kendi başına bir şey ifade etmiyor. Başka bir anlamı olan bir görseli kendimizce uzaylı ve UFO’ya benzetme ihtimalimiz yüksek. Birçok kişinin Uzaylılara inanmasının kaynağı aslında Antik mısır keşifleri ve Mısır Piramitleridir.  Söz konusu keşiflerde gerçekten yalın bir göz ile bakınca Uzaylı, Helikopter, UFO ve benzeri birçok ilginç varlığı görebilirsin. Ama gerçek şudur ki o dönem ki bir kültürel mizah da olabilir o görseller, sanatçının keyifliliği de olabilir, o dönem var olan bir objede olabilir, evet gerçekten uzaylı da olabilir. Arada geçen binlerce yıl var ve biz bunu şuan çözecek yetenekte değiliz.

Hatta yüksek teknoloji kullanan ülkelerden biri kendi özel savaş araçlarını bu Mısır da bulunan objelere bakarak da tasarlamış ve yaptığı silahı kendince uzaylılara mal etmiş de olabilir. Dünya hali kime güveneceğimizi bilemeyiz.

Hitler’in UFO’ları

Evet, ne alaka denilecek bir başlık ama bu makalede kesinlikle yer alması gereken bir başlık. Hitler Almanya’sı bu konuda da çalışmalar yaptığı ve hatta Adolf Hitlerin UFO diye aklımızda yer alan o meşhur araçlardan yaptığı söylenir. Doğruluğu teyit edilmemiş bu konuda görseller de vardır.

2 Dünya savaşı sırasında Hitler savaşta üstün çıkması için bir ekip toplar ve araştırmalar başlar. Ağrı dağı civarında birçok ucan tanımlanamayan cisimler söylentisi Nazilere kadar ulaşır ve onlarda Ağrı dağı eteklerine kadar gelip araştırmalar da bulunurlar. Sonuç olarak Hitlerin kendine ait birçok UFO aracı olduğu düşünülür bu yönde birçok fotoğraf da internette mevcuttur. Peki, Hitlerin uzay programı var mıydı? Adam ileri boyutlu bir manyaktı, en azından uzay konusunda araştırmaların yapılmasını emrettiğine inanıyorum.

RUSYA UFOLAR KONUSUNDA NE DİYOR?

Rusya UFO vurduğunu açıklıyor

Rusya Hava Kuvvetleri, Ukrayna sınırına yakın Rostov Oblastı’nda bir UFO’yu vurduğunu duyurdu. Burada ordunun bahsettiği “Uzaylıları vurduk” değil, tanımlayamadığımız bir cismi vurduk diyor.

Rusya UFO nedeni ile hava sahasını kapatıyor

Geçtiğimiz Mart ayında Rusya hava sahasını uçaklara kapattı. Nedeni ise gökyüzünde tanımlanamayan bir cismin görülmesiydi. Bu cisim ne olduğunun tespiti için 5 savaş uçağı havalandı ve cisimler takip edildi. Cisim yada UFO Pulkovo Uluslararası Havalimanı yakınlarında görüldüğü için söz konusu hava limanına bütün uçak seferleri neredeyse bir günlüğüne durduruldu.

Rusya Eski Başbakanı: Dünya’da Uzaylılar var!

İddia odur ki, Rusya’nın eski başbakanı ve Dünya Ekonomi Forumu bir gazetecinin sorusu üzerine fikir beyan eden ama mikrofonun açık olduğunu unutan Rus eski başbakan Medvedev, “Şu anda gezegenimizde ne kadar dünya dışı varlık olduğunu söylemem sadece paniğe yol açacaktır” diyor. Yetmiyor devam ediyor,”Bununla birlikte Rusya topraklarında yaşayan dünyadışı varlıkları kontrol eden çok gizli hükümet birimlerimizin var.” diyor.

Tabi konuşan kimdir? O dönemim Başbakanı Dmitri Medvedev. Söz konusu şahıs Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcılığını yapıyor şu sıralar. Konuşmalarına Twitter yazışmalarına bakınca adam resmen Trollcülük yaptığını görüyoruz. Burada adamın karekteri o gün konuştuğu gibi ise zaten yalan ettiği ortaya çıkar. Ama sonradan karekteri değşimiş ise, o dönemin Başbakanı olarak sözleri önemlidir derim.

Türkiye de UFO taşlarız

Belki UFO ve Uzaylılar konusunda en ilginç olan ülke Türkiye’dir. Misafir perverligi ile övünen ülke, UFO taşlıyor. 2001 yılında bu haberi okumuştum. Bu makaleyi yazarken yine o habere denk gelip aynı keyif ile güldüm.

usak ufo robot resimler jpg

Uşak UFO gören köylülerin çizdiği robot resimler

Uşak da üç vatandaş köylerinde bir ışık topu görüyor sonrasında bakıyor bir metrelik boyuna bakmadan bir kaç yaratık çıkıyor, yetmiyor bir de Anadolu insanına doğru yürüyor. Sen misin benim topraklarıma izinsiz giren, uzaylıyı taş manyağı yapıyorlar.

Konu burada da bitmiyor. Valilik güvenlik toplantısı yapıyor. Dönüyor kaymakama soruyor, “Kaymakam bey siz bu olanlara inanıyor musun?”.

Kaymakam bey üç kişinin ifadesinin tutarlı olduğu ve Robot resim bile çizdiğini bu nedenle inandığını belirtiyor.

Dinde uzaylıların yeri nedir?

İslam 70 bin âlem, 18 bin âlemden bahsedir. Kimi ilahiyatçı bu âlemler kavramının cinler kimisi hayvanların sayısı olarak okur. Birçok insan ise Uzaylı varlığının kanıtı ise dinlerin sonu olacağını düşünür. Bence pek bir şey değişmeyecektir. Özellikle İslam dini bakın âlemlerden kasıt işte uzaylıların varlığını İslam 1500 yıl evvel haber etmiş diye savunur düşüncesindeyim.

Malum Uçağın, helikopterin hatta buzdolabın icadının bile kuranda yazıldığını savunan birçok inanan varken bu inanlar için uzaylılara uyum sağlamak zor olmayacaktır.

Papa’nin derdi vaftiz

Papa Papa Francis’da bakmak lazım. Kendisi yakın zamanda bir vaazında uzaylılar gelirse onları da vaftiz edebileceğini ve onlara da hoş görü ile yaklaşacağını belirtmiştir. Tabi papanın bu açıklaması önemlidir ve alındı illa bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Boş yere yapılacak bir konuşma değildir.

Yapay Zeka kesin konuşuyor

Bu makale yazılırken bir takım araştırmalar da yaptım. ChatGPT’den de bir takım sorular sordum. Genelde olumsuz yanıt aldım. En son sorum ve cevap aşağıda yazıyorum.

  • Soru: Uzaylıların varlığına dair bir belge var mı?
  • Cevap: Şu ana kadar uzaylıların varlığına kesin kanıt niteliğinde bir belge bulunmamaktadır. Bilimsel açıdan, uzaylı varlığını doğrulayan bir kanıt sunulmamıştır. Ancak bazı kişiler ve gruplar, UFO gözlemleri, tanıklıklar ve bazı görüntüler üzerinden uzaylı varlığına işaret eden deliller olduğunu iddia etmektedir. Bununla birlikte, bu iddialar genellikle tartışmalıdır ve bilimsel olarak doğrulanmış bir kanıt sunmamaktadır.

Şahsi düşüncem

Konuyu toplarsak evet gökyüzünde bir takım cisimler var ve zaman zaman kayda da alınıyor. Amerika gibi bir ülkenin uçan farklı tasarımda dronları da olabilir uzaylıların keşif gemileri de olabilir. Mevcut elimizde ki teknoloji ile bunu ya çözemiyoruz yâda açıklanan bilgiler de bu konu da dürüst değiller.

Uzaylılar konusunda şahsi fikrim şudur ki, ben “yoklar ”ve ya “vardır” diyemiyorum. Gözümle görmediğim bir şeyin varlığını yada görmediğim için yok olduğunu savunamam. Şu bir gerçektir ki yakın zamanda uzaylılar konusu daha çok dillendirilecek ve bu konuda varsa belgeler kamuoyu baskısı ile açıklana bilinir.

Uzaylılara bir not da şuraya yazmak istiyorum

Siz siz olun Türkiye’ye gelmeyin. Sizi taşlarlar. Onu geçtim kazık bir ülkedir. Uzay aracınızı sizden alırlar hurdacıya okuturlar. Eve dönemezsiniz, bir türlü size vatandaşlık vermeyecekleri gibi, gitmenize de yardımcı olmazlar. 2. gün geldin, bari çalış, işsiz adama kız mı verilir derler. Sizi bir fabrikada iki kuruşa çalıştırırlar. Maaşınızın yarısı ev kirasına yarısı yemeğe gider.

Kıçına don giy, biraz ahlak diye de 1 hafta sonra mahalle baskısı oluşur. 1 ay sonra tek yaşanmaz diye size kız bakmaya başlarlar.

To top