FECR Derneğinden 1200 çocuğa bayramlık elbise

FECR Derneğinden 1200 çocuğa bayramlık elbise
9 ay evvel tarafından yazıldı.
           

Fecr derneğine hayırseverlerin yaptıkları yardımlarla temin edilen elbiseler içinde, Çorap, Ayakkabı, Mont, t-shirt, kazak ve mont gibi giyim ürünleri yer aldı.

Dernek, Akçakale ilçesinde tespit ettiği, yetim, öksüz ve ekonomik durumu elbise almaya elverişli olmayan ailelerin çocuklarına çocuk sayısına bakmaksızın ailede ki bütün çocuklara bayramlık elbise temin etti.

Fecr İnsani yardım derneği başkan yardımcı İsmail Belek,”Akçakale’de ekonomik durumu yetersiz olan ailelerin çocukları da bayramı bayram gibi yaşasın diye, Yaklaşık 1200 çocuğumuza ayakkabısından tutun da alt-üst elbiselerini tedarik edecek bir şekilde giydirdik.  Kimi ailenin 7 çocuğu var.  Çocuk sayısına bakmaksızın mümkün mertebe bütün öksüz, yetim ve mağdur ailelerimiz çocuklarını giydirmeye çalıştık. Allah çocukların yüzünü güldürmemize vesile olan hayırseverlerin ecrini versin, hayırlarını kabul etsin ”dedi.

Dernek Akçakale’de açtıkları ücretsiz giyim mağazasında, Bayram gecesi dernek gönüllüleri ile birlikte geç saatlere kadar elbise dağıtımında bulunurken,  elbise yardımı alan çocuklar ve aileler dernek yönetimine teşekkürlerde bulundu.

Fecr derneği hakkında bilgiYaklaşık 2 yıl evvel akçakale de kurulan Fecr derneği, Özellikle yetim çocuklara giyim, erzak, kira yardımı gibi yardım hizmetleri bulunan Akçakale merkezli bir dernektir.

To top